ماسیمیلیانو آلگری,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

ماسیمیلیانو آلگری، سرمربی یوونتوس می‌گوید بهترین عملکرد تیمش در فصل جاری در جریان شکست مقابل منچستریونایتد بوده است.

به گزارش تسنیم، ماسیمیلیانو آلگری که شاگردانش شب گذشته (جمعه) در اولین دیدار از هفته سی‌وپنجم سری A ایتالیا به لطف گل دقیقه ۸۴ کریستیانو رونالدو از شکستی خانگی مقابل تورینو در دربی دلا موله فرار کردند، پس از این بازی به شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» گفت: اگر ما در این بازی شکست می‌خوردیم، ناعادلانه بود چون تیم بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت. ما چند باری در دادن پاس‌های آخر در یک‌سوم زمین تورینو مرتکب اشتباه شدیم اما تورینو در نیمه دوم اصلاً شوتی در چارچوب دروازه‌ ما نزد.

 

وی افزود: گلی را هم که تورینو روی یک پرتاب اوت دستی به ثمر رساند در واقع ما به آنها هدیه کردیم و در ادامه آنها تنها روی ضدحملات خطرناک بودند. باید از بازیکنانم تشکر کنم که حتی با وجود قهرمانی زودهنگام‌مان در سری A، همچنان تمام توان خود را به نمایش می‌گذارند. ما چند بازی مهم دیگر داریم و باید خودمان را ثابت کنیم. ما از چند بازیکن جوان‌‌مان استفاده می‌کنیم تا کسب تجربه کنند که این برای پیشرفت آنها لازم است.

 

امروز (شنبه) هفتادمین سالگرد سانحه هوایی «سوپرگا» است که تمامی اعضای تیم افسانه‌ای تورینو – ملقب به تورینوی بزرگ – جان خود را از دست دادند. آن تیم در دهه چهل میلادی پنج بار متوالی قهرمان ایتالیا شده بود و بدنه اصلی تیم ملی ایتالیا در آن زمان نیز از این تیم شکل گرفته بود.

 

سرمربی یوونتوس در این باره تأکید کرد: تورینوی بزرگ نمایانگر تاریخ فوتبال ایتالیا است. ما باید این تراژدی را گرامی بداریم و با وجود اینکه هفتاد سال از آن اتفاق می‌گذرد اما همچنان در قلب و ذهن همه ما است.

 

آلگری در مواجهه با پرسشی در خصوص اظهارات جنجالی‌اش درباره دانیله آدانی – کارشناس و ملی‌پوش سابق ایتالیا – که به انتقاد از عملکرد یوونتوس مقابل آژاکس در لیگ قهرمانان اروپا پرداخته بود، اظهار داشت: از اتفاقی که روز شنبه افتاده متأسفم اما من اینجا هستم تا در مورد اتفاقاتی که در زمین افتاد، صحبت کنم و تأکید کنم که نباید همه چیز را دور بریزیم.

 

وی ادامه داد: مردم سال‌ها در مورد سیرتکاملی فوتبال صحبت کرده‌اند اما فکر نمی‌کنم که باید این بچه را بیرون بیاندازیم و فراموش کنیم که مربی‌های دوران جوانی‌مان چه چیزهایی به ما آموختند. به اعتقاد من حرفه مربیگری دشوار است و باید لحظات گوناگونی که در طول فصل هست را درک کنیم، اینکه تیم چه حسی دارد و چه کار باید بکند. در غیر اینصورت مربیگری آسان بود و همه می‌توانستند مربی شوند.

 

سرمربی راه‌راه پوشان تورین صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: فوتبال علم خاصی نیست، وگرنه شما می‌توانستید توضیح بدهید که چرا در تقابل با رئال مادرید ما ۳۸ درصد از مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشتیم و با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسیدیم اما در بازی با آژاکس با وجود اینکه مالکیت بیشتری از توپ و میدان را داشتیم، شکست خوردیم. برخی از سبک فوتبال مدنظر من انتقاد می‌کنند اما کار سرمربی به ارمغان آوردن نتایج برای باشگاهش است.

 

آلگری در دفاع از رویکردی که به فوتبال دارد، گفت: ما سه بازی نمادین این فصل داشتیم که مقابل تیم‌های والنسیا، منچستریونایتد و اتلتیکومادرید بود. بهترین عملکرد ما هم مقابل منچستریونایتد بود که هیچکس آن را به خاطر نمی‌آورد چون ما در آن بازی شکست خوردیم. من به اندازه‌ای خوش‌شانس بوده‌ام که در دوران حرفه‌ای‌ام هدایت میلان و یوونتوس را برعهده داشته‌ام، دو باشگاهی که DNA متفاوتی دارند، بنابراین نمی‌توانید از سبک بازی بارسلونا و بایرن مونیخ الگوبرداری کنید.