استخر ارومیه,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

رئیس اداره ورزش و جوانان ارومیه گفت: مسمومیت ۱۱ نفر بر اثر گاز کلر یا منواکسید کربن در یک استخر خصوصی بدون مجوز رخ داده و این امر با جدیت در حال بررسی است.

به گزارش مهر، اصغر افشین ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص جزئیات این حادثه اظهارداشت: این حادثه عصر روز گذشته در استخری که به تازگی و در سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده است به وقوع پیوست.

 

وی با بیان اینکه این استخر هنوز مجوز رسمی خود را از اداره ورزش و جوانان دریافت نکرده است ادامه داد: در حال حاضر استخرهای هفت تیر، قصر موج و شهید باکری ارومیه به عنوان مکان‌های بخش دولتی زیر نظر اداره ورزش و جوانان هستند و سایر استخرهای بخش خصوصی نیز با دریافت مجوز رسمی تحت پوشش این اداره قرار دارند و در غیر این صورت فعالیت آنها غیرقانونی است.

 

سرپرست هیئت شنا، شیرجه و واترپلو گفت: مدیران باشگاه‌های خصوصی باید قبل از انجام فعالیت‌های ورزشی نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

 

افشین افزود: بدون شک استخرهای دارای مجوز به صورت مرتب و ادواری به دلیل حصول اطمینان از صحت و سلامت فعالیت آنها، از سوی بازرسان اداره ورزش و جوانان، بهداشت و اماکن نیروی انتظامی کنترل می‌شود.

 

وی افزود: هنوز اطلاع دقیقی از نحوه مسمومیت این ۱۱ نفر مشخص نشده و احتمال مسمومیت بر اثر استنشاق گاز منواکسید کربن به دلیل وسایل گرمایشی گازسوز نیز وجود دارد که این امر در حال بررسی است.

 

افشین گفت: بنا به گزارش مرکز اورژانس استان همه مسمومان این حادثه برای انجام اقدامات تکمیلی به بیمارستان امام خمینی (ره) اعزام شده و تحت درمان قرار گرفتند و طبق بررسی‌های صورت گرفته، این افراد مشکل حادی نداشتند و حال همه آنان مساعد است.

 

در پی این حادثه سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام و مسمومان با اقدامات درمانی مناسب به مرکز درمانی منتقل شدند.