حق آبه کشاورزان اصفهان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها با تاکید بر این که شرایط زاینده رود علیرغم بارندگی‌های اخیر مناسب نیست، افزود: باید حق آبه کشاورزان اصفهانی تخصیص داده شود و دولت نسبت به پرداخت خسارت‌های آنها اهتمام بیشتری داشته باشد.

به گزارش ایسنا، حسنعلی مبینی‌نژاد در هجدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها ضمن تبریک روز شوراها و روز معلم گفت: از همه همکاران‌مان درخواست می‌کنم هنگامی که در صحن شورا سخنرانی می‌کنند مصالح نظام را در نظر بگیرند و مسائل و مشکلات مردم را طوری مطرح کنند که وارد صف دشمن نشوند.

 

وی افزود: نباید از تریبون شوراها بی‌مورد نسبت به انقلاب منتقد شویم، اگر از موقعیت خود به خوبی استفاده نکنیم، قطعاً به کشور و خودمان ضربه می‌زنیم.

 

وی ادامه داد: وظیفه داریم از جایگاه شوراها دفاع کنیم، اما اگر از همکاران‌مان دفاع ناحق کنیم، کار صحیحی نیست؛ زیرا باید همه تابع قانون باشیم و اگر فردی از جامعه شورا مرتکب خلافی شد و در دادگاه صالحه محکوم شد، دفاع بی‌مورد از او شأن شوراها را پایین می‌آورد.

 

این نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها در بخش دیگری از صحبتهای خود به وضعیت شوراهای بخش و شهرستان‌های استان اصهفان پرداخت و افزود: در کمیسیون تلفیق برای شوراهای بخش و شهرستان تهمیدات مناسب اندیشیده نشده و بخش اعظم همکاران ما در شورای بخش و شهرستان در حالی مشغول فعالیت هستند که حتی مکانی برای تشکیل جلسات خود ندارند. باید راه‌های تأمین مالی برای آنها ایجاد کنیم.

 

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که وضعیت اقتصادی دشواری را ایجاد کرده همه دیدیم وقتی صبحت از بنزین دو نرخی شد؛ چگونه نرخ کرایه‌ها افزایش یافت؛ لذا دولت باید به این نکته توجه کند که گران شدن حامل‌های سوخت بر معیشت مردم تأثیرگذار است.

 

مبینی نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود به مسائل فرهنگیان کشور اشاره کرد و گفت: بسیاری از فرهنگیان حق التدریس هستند و برخی یک سال است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. بی‌تردید دولت باید نسبت به پرداخت حق الزحمه معلمان اقدام کند.

 

وی ادامه داد: وضعیت زاینده رود هنوز نامناسب است. در حقیقت علیرغم بارندگی‌های اخیر شرایط هنوز مناسب نیست و حق آبه زاینده رود و کشاورزان استان اصفهان تأمین نشده است. کشاورزان اصفهان چند سال است نیازمند آب هستند و مردمی که حق آبه داشتند، اکنون به دلیل نبود آب آواره شهرهای دیگر شدند. دولت باید نسبت به پرداخت خسارات کشاورزان اصفهانی اهتمام بیشتری داشته باشد.