حسن کریمی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

رئیس شرکت توسعه و نگهداری امکان ورزشی گفت: طبق قانون و اینکه پرسپولیس طرف قرارداد ما بوده است این تیم باید خسارت ورزشگاه آزادی را پرداخت کند.

به گزارش فارس، حسن کریمی رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره مراسم سالگرد شهید شیرودی، اظهار داشت: شهید شیرودی یکی از بزرگانی بودند که این ورزشگاه به نام او نام‌گذاری شده است. دختر این شهید بزرگوار از همکارانمان ما است و وظیفه خودمان دانستیم این مراسم را برگزار و یادی از شهدا کنیم. 

 

وی درباره برنامه‌هایی که برای ورزشگاه شهید شیرودی پیش‌بینی شده،‌عنوان کرد: ما نمی‌توانیم این ورزشگاه را محو کنیم به همین دلیل مشاوره گرفتیم تا تبدیل به خانه ورزشکاران شود. در این صورت این ورزشگاه هم پاتوقی برای پیشکسوتان و هم موزه‌ای برای فعالیت‌های ورزشی خواهد بود. مطالعات رو به پایان است، در وزارت ورزش که به تصویب رسید عملیات اجرایی می‌شود.

 

کریمی همچنین درباره اینکه پیش از این صحبت‌هایی درباره تخریب ورزشگاه و تجاری کردن آن مطرح بود یادآور شد: مطالعات اولیه انجام شده بود و برخی از دوستان این نگاه را داشتند اما به خاطر خاطرات خوب مردم تخریب ورزشگاه به مجتمع تجاری و از ورزش دور کردن آن ظلم است و هم از نظر اصولی کار درستی نیست، به خاطر موقعیت مکانی ورزشگاه امکان تبدیل به ورزشگاه جدید وجود ندارد. اگر قرار باشد این ورزشگاه را دوباره بسازیم امکان استفاده مطلوب وجود ندارد. ما هم نگاه تجاری به این ورزشگاه نداریم همان‌طور که خانه هنرمندان داریم می‌خواهیم خانه ورزشکاران را هم داشته باشیم. بازسازی انجام می‌شود اما حتماً چمن و قسمتی از سکوها را حفظ می‌کنیم. 

 

رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پاسخ به فارس، درباره برآورد خسارت‌هایی که بعد از بازی پرسپولیس، سپاهان به ورزشگاه آزادی وارد شده تصریح کرد: ما در ورزشگاه آزادی حرکت غیرورزشی دیدیم، برای جام باشگاه‌های آسیا هزینه سنگینی برای آماده‌سازی آزادی صورت گرفت و کارهای خوبی انجام شد. متأسفانه در بازی پرسپولیس و سپاهان عده‌ای که نمی‌خواهم از لفظ تماشاگرنما استفاده کنم آمدند ظرفیت لازم را نداشتند و بدون دلیل باعث تخریب شدند.

 

کریمی ادامه داد: حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان برآورد اولیه ما از این خسارت بوده است ما برنامه‌های زیادی برای ورزشگاه آزادی داشتیم که چنین حرکت‌هایی باعث تأخیر در پیشرفت برنامه‌های ما می‌شود. ورزشگاه آزادی یک سرمایه ملی است و این امکانات که تخریب می‌شود بیشتر از مسائل مالی برای ما ناراحت‌کننده است. 

 

وی درباره اینکه پرسپولیس و سپاهان کدام یک باید این خسارت را بدهند، عنوان کرد: قانون می‌گوید پرسپولیس باید خسارت بدهد چون طرف قرارداد ما پرسپولیس بوده است ما سالم تحویل دادیم روز بعد از بازی هم باید سالم تحویل بگیریم. اگر مسئولان قضایی هواداران سپاهان را مقصر می‌دانند آنها باید خسارت را به پرسپولیس بدهند اما ما خسارت را باید از تیم پایتخت بگیریم چون با آنها طرف قرارداد بودیم.